Wear OS akıllı saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlama

Wear OS akıllı saatinizle ilgili sorun yaşıyorsanız veya bundan kurtuluyorsanız  bilmeniz gereken önemli bir şey var – Wear OS saatinizi fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınız. Bu işlem, herhangi bir yazılım sorununu ortadan kaldırmak veya yeni bir sahip için hazırlamak için giyilebilir cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleyecektir. Ayrıca, yeni bir akıllı telefon alırsanız, saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak, onu yeni telefonunuzla eşlemenin tek yoludur. Bu kısa eğitimde size süreç boyunca rehberlik edeceğiz.

Yine de saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Birincisi, yüklediğiniz müzikler, kişisel bilgiler ve yüklediğiniz uygulamalar dahil olmak üzere giyilebilir cihazınızdaki tüm veriler silinecektir. Satın aldıklarınızın listesi veya Google Fit gibi Google’ın sunucuları ile senkronize edilen veriler Google hesabınızda kalacaktır. Saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak, cihazı herhangi bir özelleştirme veya tercihten de kurtaracaktır.

Bu noktada hala Wear OS saatinizi sıfırlamaya odaklandıysanız, işte bunu nasıl yapacağınız.

Wear OS saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlama

  1. Ya birincil düğmesine ya da ekrana dokunarak saati uyandırın.
  2. Ekranın üstünden aşağı kaydırın ve Ayarlar simgesine dokunun. Sisteme gidin ve ona dokunun.
  3. Bağlantıyı kes ve sıfırla seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın . Ona dokunun. Bu seçenek ayrıca Telefonla eşleşmeyi kaldır olarak da görünebilir .
  4. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı başlatmak için, onay işaretine dokunarak telefonunuzun eşlemesini kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Saatin sıfırlanması birkaç dakika sürecektir, ancak bu işlem tamamlandıktan sonra bir akıllı telefona yeniden bağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdaki tüm saat yüzü uygulamalarını veya Wear uygulamasını da kaldırmayı unutmayın. Wear OS akıllı saatinizin sıfırlanması, akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları silmez. Yeni bir platforma atlıyorsanız bunu yapmanız gerekecek.


Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

×

Like us on Facebook