İPhone için Kullanabileceğiniz En İyi 12 Video Düzenleme Uygulaması

iPhone’lar giderek daha güçlü hale geliyor ve oldukça yoğun görevler yapabiliyor. Bununla birlikte bu akıllı telefonlardaki kamera da 4K videolar çekebilecek kadar gelişti. Tüm bu özellikler, iPhone’ların hem video çekmeyi hem de onları düzenlemeyi son derece yetenekli kılar. Aslında, en yeni iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max, dizüstü bilgisayarlarımızda kullanılan Intel yongalarının performans gücüne rakip olan Apple A13 Bionic yonga tarafından desteklenmektedir. Bugün, videolarınızı doğrudan iPhone’unuzdan çekebilir, düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz . Bunu akılda tutarak, 2020’de kendi profesyonel videolarınızı oluşturmak için kullanacağınız iPhone için en iyi 12 video düzenleme uygulamasını listeliyoruz.

2020’de iPhone için En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Farklı zevkleri göz önünde bulundurarak, iOS için çeşitli video düzenleme uygulamaları seçtik. Bazıları profesyonel düzeyde bir video düzenleme için ustalıkla hazırlanmış araçlar sunmaya odaklanırken, diğerleri bir ton göz alıcı filtre ve gerçek zamanlı efektler aracılığıyla tüm video düzenleme sürecini basitleştirmek için hazırlanmıştır. Dolayısıyla, film çekmek sizin için bir fincan çay olmasa bile, TikTok’ta çok beğenilecek büyüleyici videolar oluşturabilir veya  Instagram profilinizi vızıltılı hale getirebilirsiniz . Bunu söyledikten sonra, gösteri doğru zaman çizelgesiyle başlasın!

1. LumaFusion

İPhone’da video düzenleme söz konusu olduğunda, başka hiçbir uygulama LumaFusion içinde bulunan özellik setine yaklaşamaz. Bu listedeki tek doğrudan ücretli uygulama ve her kuruşu hak ediyor. Uygulama yalnızca YouTuber’lar tarafından değil , aynı zamanda ağır kamera donanımı ve kurgu donanımını gittikleri yere taşımak istemeyen mobil gazeteciler ve profesyonel video üreticileri tarafından da kullanılıyor .

LumaFusion’ın benzersiz satış noktalarından biri kullanıcı arayüzüdür. Uygulama, deneyiminizi engelleyecek hiçbir reklam veya can sıkıcı pop-up’lar olmadan gerçekten temiz görünüyor. LumaFusion ile ilgili en sevdiğim şey, kullanıcıların videoları sadece yatay modda değil aynı zamanda portre modunda düzenlemelerine izin vermesidir. Sadece bu değil, herhangi bir kesinti yaşamadan iki mod arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Uygulama manzara, portre, kare, film ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli video en boy oranlarını desteklediği için bu yararlı olur  .

Özellikler hakkında konuşurken, LumaFusion fotoğraflar, videolar, sesler, başlıklar ve grafikler için 6 adede kadar video ve ses parçasını ek 6 ses parçası anlatımı, müzik ve ses efektleriyle destekler. Ayrıca, klipler içe aktarıldıktan sonra manipüle edilmesini gerçekten kolaylaştıran manyetik bir zaman çizelgesi elde edersiniz . Efektleri katmanlama özelliğine sahip düzinelerce geçiş ve efekt var. Son olarak düzinelerce telifsiz müzik, ses efekti ve daha fazlasıyla birlikte gelir. İPhone’unuz için gerçekten profesyonel kalitede bir video düzenleme uygulamasına ihtiyacınız varsa, kesinlikle LumaFusion’ı satın almalısınız.

App Store’dan LumaFusion’ı indirin ( 29, 99 $)

2. iMovie

iMovie, Apple’ın iOS (ve macOS) için kendi ürün paketinin bir parçasıdır ve iPhone için deneyebileceğiniz harika bir video düzenleme uygulamasıdır. Mac’inizde daha güçlü bir düzenleme yazılımı kullanmak isteyebilirsiniz, ancak iMovie, iPhone’da video düzenleme işleminden daha fazlasını yapabilir. Uygulama, yeni nesil iPhone’lara dahil edilmiştir ve doğrudan iPhone’unuzda harika videolar oluşturmak için kutudan çıktığı anda kullanabilirsiniz.

İMovie ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı projelere aktarabilir ve son derece sezgisel bir ortamda düzenleyebilirsiniz . Videoları dilimleyebilir, zaman çizelgesinde düzenleyebilir ve hatta videoya geçişler (temel olanlar) ekleyebilirsiniz . İMovie’de bir projede gezinmek de oldukça sezgiseldir: parmağınızı ekranda sürüklemeniz yeterlidir.

Projeye filtreler ve temalar bile ekleyebilirsiniz . iMovie ayrıca projedeki ayrı kliplere metin katmanları ve filtreler eklemenize izin verir.

Sonuç olarak, uygulama kesinlikle iPhone’unuzdaki videoları düzenlemenin en iyi yollarından biridir ve kesinlikle kontrol etmelisiniz.

İMovie’yi App Store’dan indirin (Ücretsiz)

3. Videoshop

Videoshop, iPhone için videolarınız üzerinde çok sayıda işlem gerçekleştirmenize izin veren güçlü bir video düzenleyicidir. Şunları yapabilirsiniz doğrudan uygulama içinden klipler kaydetmek veya film rulonuzdan içe aktarın. Bunu yaptıktan sonra , klibe metin ekleyebilir, anlatım ekleyebilir, birden çok klibi tek bir klibi birleştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca videoya eğim kaydırması ekleyebilir ve birden çok klip arasına geçişler ekleyebilirsiniz. Araç kesinlikle çok güçlü ve Videoshop’u kullanarak videolarınız üzerinde pek çok manipülasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Düzenleme işlemini tamamladığınızda , uygulama videoyu derler  ve bitmiş videoya temalar ve filtreler ekleyebilir, ayrıca bir başlık, yazar adı ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca tamamlanan videoyu Dropbox, Photos’a aktarma veya Vimeo, Instagram, YouTube ve daha pek çok platformda paylaşma olanağı sunar  .

Videoshop’u App Store’dan İndirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlarla)

4. Ekleme

Splice, dünyanın en iyi aksiyon kameralarından bazılarının arkasındaki şirket olan GoPro’nun bir video editörüdür . Fotoğraflarınızı ve videolarınızı bir film olarak düzenlemek için uygulamaya aktarabilirsiniz. Uygulamanın çalışma şekli basittir: Sadece düzenlemek istediğiniz videoları içe aktarırsınız ve videonun önemli kısımlarını (uygulamanın çağırdığı şekliyle Hilights) işaretlersiniz . Daha sonra videoya müzik ekleyebilir ve ardından uygulama , işaretlediğiniz Hilights’a göre tüm videoyu otomatik olarak klipler .

Daha sonra videoya kırpabilir, efektler ve metin ekleyebilirsiniz . İki Hilight arasındaki geçişleri de değiştirebilirsiniz. Düzenlemeleri tamamladığınızda, videoyu bağlantılarla veya doğrudan YouTube, Facebook vb. Gibi popüler hizmetlerle paylaşabilirsiniz. Videoyu kamera rulonuza bile kaydedebilirsiniz. Uygulama, iPhone’unuzda kesinlikle denemeniz gereken basit ama güçlü bir video düzenleyicidir.

Splice’ı App Store’dan indirin (Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz)

5. InShot Video Düzenleyici

InShot, iPhone’unuz için tonlarca özellik getiren, kullanımı kolay bir video düzenleyicidir. Uygulama, hem fotoğrafları hem de videoları düzenlemenize ve ayrıca video kolajları oluşturmanıza olanak tanır. Düzenleme söz konusu olduğunda, burada kesme, kırpma, silme, birleştirme, video ayarlama ve daha fazlası gibi tüm temel düzenleme araçlarını bulacaksınız. Ayrıca kendi müziğinizi ekleyebilir veya kendi ücretsiz müzik seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Uygulama, Instagram için mükemmel kare videoları düzenlemenize izin verdiği için Instagram kullanıcıları için de iyidir.

Uygulama aynı zamanda birçok ses efektiyle birlikte gelir ve ses üzerinde katmanlamayı destekler. Çıkartmalar, emojiler, filtreler, efektler, geçişler, renk düzeltme ve daha fazlası için destek de var. Inshot Video Editor’ın önemli bir özelliği, belirli belirli senaryolarda gerçekten kullanışlı olan videoları döndürmenize ve çevirmenize de izin vermesidir. Genel olarak, bu gerçekten iyi bir video düzenleme uygulamasıdır. Uygulamanın can sıkıcı bulduğum tek kusuru, ücretsiz sürümün reklam yayınlaması. Eğer bunu halledebilirseniz, bunu kullanmaktan keyif alacaksınız.

App Store’dan indirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlarla)

6. Cameo

Cameo, Vimeo’da insanlar tarafından geliştirilen iPhone için gerçekten iyi bir video düzenleme uygulamasıdır . Uygulama çok temel video düzenleme yetenekleri sunuyor, ancak gerçekten iyi çalışıyor. Arayüz, temiz ve sezgisel ve sadece sizin videoda temel düzenlemeler bir çift gerçekleştirmek istiyorsanız, Cameo mükemmel bir seçenektir. Uygulama, kamera rulosundaki fotoğrafları ve videoları içe aktarabilir ve bunları kolayca kırpabilir, müzik, temalar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz . Mükemmel efekti elde etmek için videoya uygulanan temanın yoğunluğunu bile ayarlayabilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra videoyu Vimeo’da paylaşabilir (uygulamada oturum açtıysanız) veya film rulonuza kaydedebilirsiniz. Uygulama , videoları 720p, 1080p ve 4K çözünürlüklerde dışa aktarmayı da destekler .

Cameo’yu App Store’dan indirin (Ücretsiz)

7. Quik

Quik, GoPro’nun başka bir iPhone video düzenleme uygulamasıdır . Quik ile, sadece birkaç dokunuşla hızlı bir şekilde güzel görünen videolar oluşturabilirsiniz. Uygulama, fotoğraf ve videoları fotoğraf kitaplığından veya Facebook veya Instagram hesabınızdan içe aktarma seçeneğine sahiptir. Düzenlemek istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçtikten sonra, video kliplere Hilights ekleme seçeneğine sahip olursunuz (Splice’da olduğu gibi). Bununla birlikte, formatı sinema ve kare arasında değiştirme seçeneklerine sahip olursunuz . Ayrıca, video için arka plan müziğini değiştirebilir ve videoya çok sayıda filtre ekleyebilirsiniz . Quik ayrıca videoya bir başlık ekleme seçeneğine de sahiptir.

İşiniz bittiğinde, videoyu kaydedebilir ve Instagram’a, Facebook’a vb. Yükleyebilirsiniz. Hatta doğrudan WhatsApp, Facebook Messenger vb. Üzerinde paylaşabilirsiniz. Açıkçası, düzenlenmiş videoyu fotoğraf kitaplığınıza ekleyebilirsiniz. yanı sıra.

Quik’i App Store’dan indirin (Ücretsiz)

8. KineMaster Video Düzenleyici

KineMaster Video Editor, kullanabileceğiniz en iyi iPhone Video düzenleme uygulamalarından biridir. Uygulama, profesyonel düzeyde düzenleme araçları sunar ve video düzenleme yolculuğunuza başlamanızı kolaylaştırır. Bu uygulamanın güzel yanlarından biri manzara, portre ve kare video formatlarını desteklemesidir. Dolayısıyla, ister aile videonuzu, ister YouTube veya Instagram için bir video düzenliyor olun, videolarınızı KineMaster kullanarak düzenleyebilirsiniz. Bu uygulamanın bir başka güzel yanı, ücretsiz sürümün bile hiçbir reklam göstermemesidir.

Düzenleme özelliklerinden bahsedersek, birden fazla video ve ses parçası ekleyebileceğiniz anlamına gelen çok kanallı bir zaman çizelgesine sahiptir . Arka plan müziği ekleyebilir veya doğrudan uygulamanın kendisinde ses kaydı yapabilirsiniz. Videonuzu geliştirmek için hem ücretsiz hem de ücretli müzik, klip grafikleri, yazı tipleri, çıkartmalar, geçişler ve daha fazlasını yapabileceğiniz yerleşik bir varlık mağazası var. Diğer özellikler arasında otomatik ses kısma, zaman atlama için hız kontrolü ve diğer şeylerin yanı sıra ana kare animasyonu bulunur. Bu, iPhone için zengin özelliklere sahip bir video düzenleme uygulamasıdır ve App Store’da bulabileceğiniz en iyilerinden biridir.

 App Store’dan indirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlarla)

9. Magisto

Magisto, çok basit bir video düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama ile videonuza metin katmanları, eğim kaydırmaları vb. Ekleme gibi herhangi bir özellik almazsınız. Ancak, bu uygulamanın cazibesi sadeliğinde yatmaktadır . Uygulama içinde fotoğraflarınızı ve videolarınızı içe aktarabilir ve video için bir tema seçebilirsiniz . Bir vardır temalar sayısı diğerleri arasında böyle dans olarak kullanılabilir,. Bunu yaptıktan sonra , videoya müzik ekleme seçeneğinin yanı sıra videonun ne kadar uzun olmasını istediğinize karar verme seçeneklerine sahip olursunuz.

Bu noktada videoya bir başlık bile ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, uygulama videoyu otomatik olarak yapmaya başlar ve tamamlandığında bir bildirim gönderir. Video üzerinde fazladan kontrolünüz yok, ancak bazen ihtiyaç duyabileceğiniz şey budur.

 Magisto’yu App Store’dan indirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlarla)

10. Videoleap’i Aydınlatın

Lightricks’in Enlight uzun süredir iOS için birinci sınıf bir video düzenleyici ve kesinlikle favorilerimden biri. Yani, bunu kaçırmayacağım. Bu video düzenleyiciyi ön plana çıkaran şey, her türlü videoyu yapmak için  çok yönlülük . Bu nedenle, bol eğlenceli öğelere sahip hafif yürekli bir video veya Hollywood tarzı kıvrımlara sahip sinematik bir klip oluşturmaya istekli olmanız fark etmez, muhtemelen faturalandırmanıza uyabilir.

Anlık efektlerden hoşlananlar,   Enlight’ın efekt kitaplığını çok çeşitli oldukları için oldukça iyi bulacaklar. Ayrıca, filtre departmanında da oldukça iyi puan alıyor ve bu da bir videonun sosyal medyada çok fazla ilgi görmesini sağlamak için büyük bir sorun olabilir. Filtrelerin ötesinde, uygulama aynı zamanda  filminizi bir profesyonel gibi işleyebilmeniz için maskeleme, dönüştürme ve hatta karıştırma modlarıyla katmanları özelleştirmek için istenen esnekliği sunar  .

İndir  (içi satın alma ile, Free) App Store’dan Enlight Videoleap

11. Film Yapımcısı Pro

Profesyonel düzeydeki video düzenleme araçlarından daha azını halletmek istemiyorsanız, Filmmaker Pro’ya bir şans vermenizi tavsiye ederim. Uygulama zengin özelliklere sahiptir ve  göz açıp kapayıncaya kadar klibinize doğru görünümü verebilmeniz için profesyonelce hazırlanmış filtre  ve  efektlerle birlikte gelir  . Yüksek kaliteli filtrelerin yanı sıra Filmmaker Pro, kişiselleştirme cephesinde de oldukça iyi parlıyor. Böylelikle, araçlarınızda istediğiniz hassasiyete ince ayar yapmayı tercih ederseniz, görevini yerine getirebilir.

Bahsetmeye değer bir başka özellik de   , sürpriz unsurları bir videoya eklemek için gerçekten kullanışlı olabilecek birçok ses parçası ve ses efektinden oluşan sağlam bir kitaplığa sahip olmasıdır . Ayrıca, ses parçalarını özelleştirmek için kullanımı kolay araçlar da sunar. Ama beni Filmmaker Pro’ya en çok çeken şey,  bir videonun netizenler arasında popüler hale gelmesinde önemli bir rol oynadıkları için , sürekli büyüyen bir klas yazı tipi ve etiket koleksiyonu  .

İndir  (içi satın alma ile, Free) App Store’dan Film yapımcısı Pro

12. VivaVideo

Video düzenlemenin karmaşıklığına girmeden çekici videolar oluşturmak istiyorsanız, VivaVideo’dan başkasına bakmayın. Yeni başlayanlar için gerçekten yararlı kılan şey  , her özelliğin kısa öğreticisidir , bu da belirli bir aracın nasıl ve nerede kullanılacağını anlamayı çok daha kolay hale getirir.  Klipleri kolaylıkla düzenlemek için sezgisel bir zaman çizelgesine sahip olmayı tercih ettiğim için  , VivaVideo’nun nispeten düzgün zaman çizelgesi gözlerimi yakalamayı başaramadı. Zaman çizelgesi, metin, müzik, çıkartma gibi öğeleri eklemeyi ve bunları herhangi bir güçlük çekmeden işlemeyi çok kolaylaştırır.

Aynı anda  müzik, ses efekti ve hatta seslendirme eklemenize izin veren çok parçalı müzik özelliğinden bahsetmiyorum  bile. Sesin öne çıkmasını istiyorsanız, bu özellik hayal gücünüzü harekete geçirebilir. Daha dramatik bir etki için,   yaratıcılığınızın hemen dikkati çekebilmesi için videoları ve resimleri birlikte karıştırabilirsiniz . Genel olarak, VivaVideo çoğu kullanıcının yaratıcı tutkusunu çekebilecek bir video düzenleyicidir.

 VivaVideo’yu App Store’dan indirin (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlarla)

İPhone için bu Video Düzenleyici Uygulamalarıyla Videoları Kolayca Düzenleyin

En yeni iPhone’lar, telefonunuzla çekilmiş 4K videoları düzenliyor olsanız bile, video düzenlemeyi gerçekleştirebilir. Videolarınızı düzenlemek için bu uygulamalardan herhangi birini kolayca kullanabilir ve dünyayla paylaşmak için mükemmel filmi elde edebilirsiniz. Peki, iPhone’unuzda hiç video düzenlemek istediniz mi? Öyleyse, bunu yapmak için hangi uygulamayı kullandınız? Ayrıca, bu listede yer almayı hak eden başka bir uygulama biliyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Leave a Comment

×

Like us on Facebook