Android’de Aynı Uygulamanın İki Kopyası Nasıl Yüklenir

OnePlus, Samsung ve diğer Android telefonlarda, üçüncü taraf araçlar olmadan aynı uygulamanın birden fazla kopyasını çalıştırabilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

Bir uygulama için birden fazla hesabınız var, ancak Android telefonunuz yalnızca bir tane kullanmanıza izin verecek mi? Endişelenmeyin, bazı Android telefonlarda bir uygulamanın birden çok kopyasını çalıştırmanıza izin veren bir özellik vardır.

Bu şekilde, favori uygulamanızın ikinci bir kopyasını oluşturabilir, ona ikincil hesabınızı ekleyebilir ve bu uygulamayı telefonunuzdaki orijinal uygulama gibi kullanabilirsiniz.

Yüklü uygulamalarınızın klonlarını oluşturmak için üçüncü taraf bir uygulamaya bile ihtiyacınız yok. Android uygulamalarınızı nasıl çoğaltacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Android’de Bir Uygulamanın Birden Fazla Kopyasını Çalıştırın

Açıkça belirtmek gerekirse, bir uygulamanın birden çok kopyasını oluşturma özelliği yalnızca belirli Android cihazlarda kullanılabilir. Bu özelliği Samsung, Xiaomi ve OnePlus telefonlarında bulmalısınız.

Telefonunuzda bu özellik yoksa, üçüncü taraf bir uygulama kullanarak Android uygulamalarınızın birden çok örneğini yine de çalıştırabilirsiniz .

Hiç belirli bir Android uygulamasının birden fazla kopyasını aynı anda çalıştırmak istediniz mi? Bu mümkün.

Her üreticinin bu özellik için kendi adı olmasına rağmen – örneğin Samsung’da Dual Messenger olarak adlandırılır – telefon ne olursa olsun hemen hemen aynı şekilde çalışır.

İşte nasıl başlayacağınız. Bu demo için Android 10 çalıştıran bir OnePlus telefon kullandık:

  1. Ayarlar uygulamasını açın .
  2. Aşağı kaydırın, Yardımcı Programlar’a ve Paralel Uygulamalar’a dokunun .
  3. Kopyalarını oluşturabileceğiniz uygulamaların bir listesini göreceksiniz – her uygulama desteklenmez.
  4. Klonlamak istediğiniz uygulamayı bulun ve geçişini Açık konumuna getirin.
  5. Telefonunuz, seçtiğiniz uygulamanın bir kopyasını oluşturacak ve uygulama çekmecenize ekleyecektir.

Yeni oluşturulan uygulamanız, mevcut ayarlarınızın hiçbirini taşımaz. Bu size, bu uygulamayı orijinal uygulamadan tamamen farklı bir şekilde özelleştirme şansı verir.

Artık klonlanmış uygulamayla ikincil hesabınızı kullanmaya hazırsınız.

Android, Klonlanmış Uygulamalar İçin Verileri Nereye Kaydediyor?

Android telefonunuz, klonlanmış uygulamalarınızın verilerini orijinal uygulamalarla aynı dizine kaydetmez. Ancak bu veriyi bulmak çok zor olmamalı.

Bir OnePlus telefonda, klonlanmış uygulamalarınızın verilerini Paralel Uygulamalar depolama bölümünde bulacaksınız . Bu depolamaya bir Android dosya yöneticisi kullanarak erişebilirsiniz .

Android’de Uygulamaları Klonlamanın Sınırlamaları Nelerdir?

Uygulamaları klonlamanın en büyük sınırlaması, tüm Android uygulamalarınızı klonlayamamanızdır. Henüz kopyasını yapamayacağınız Google Chrome gibi bazı uygulamalar var.

Temel olarak, yalnızca Paralel Uygulamalar ekranında gördüğünüz uygulamaların kopyalarını oluşturabilirsiniz. Orada bir uygulama listelenmemişse, onun için bir kopya yapamazsınız.

Android’de Bir Uygulamanın Birden Fazla Kopyasını Devre Dışı Bırak

Klonlanmış uygulamalarınızı kaldırmak şu kadar kolaydır:

  1. İçine Baş Ayarlar> Utilities> Uygulamalar Paralel .
  2. Kopyasını silmek istediğiniz uygulamayı bulun ve geçişini Kapalı konumuna getirin.

Telefonunuz, yinelenen uygulamayı ve tüm verilerini kaldıracaktır. Bunun, uygulamanın orijinal kopyası üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır. Yaptığınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android Uygulamalarında Çift Hesabı Kullanma

Bir uygulamanın birden çok örneğini çalıştırmak, telefonunuzdaki bu uygulamalar için birden çok hesap kullanmanıza olanak tanır. Artık sisteminizde yerleşik olarak bulunan bu özellik sayesinde, uygulama klonlama araçları aramaya gitmenize gerek yok. Artık bunu, yukarıda gösterildiği gibi, Android cihazınızda bir anahtarı açıp kapatarak yapabilirsiniz.

Güvenliğinizi artırmak gibi uygulamaları klonlamanın başka faydaları da vardır. Barınak aracıyla, uygulamaları sisteminizin geri kalanından ayrı tutmak için korumalı alanda çalıştırabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Comment

×

Like us on Facebook