Android Telefon Rehberi, uygulamalar ve fotoğraflar iPhone’a nasıl aktarılır?

İPhone’a geçmeyi düşünen bir Android kullanıcısıysanız (veya zaten Android’den iOS’a geçiş yaptıysanız), tüm verilerinizi (müzik, fotoğraf, video, kişi, takvim vb.) Aktarmakla ilgileniyor olabilirsiniz. – ve bu süreçte hiçbir şeyin kaybolmadığından emin olmak. Neyse ki doğru yere geldiniz.

İyi haber şu ki, kişileri, müziği, fotoğrafları, videoları ve uygulamaları bir Android telefondan iPhone’a aktarmak gerçekten daha kolay olamazdı – Google’ın bu konuda harika olduğu ortaya çıktı. Daha da iyisi, Apple’ın süreç boyunca size rehberlik edecek bir Android uygulaması var.

İOS’a Taşı ile sıfırdan yeni bir iPhone kurma

Apple’ın iOS’a Taşı Android uygulaması, bir kullanıcının “kişilerini, mesaj geçmişini, kamera fotoğraflarını ve videolarını, web yer imlerini, posta hesaplarını ve takvimlerini” bir Android telefondan yeni iPhone’una kablosuz olarak aktarır.

Ayrıca uygulamalarla ilgili bazı tavsiyeler de verilecektir. Geçiş süreci, Android cihazınızda bulunan ve Apple App Store’da bulunan ücretsiz uygulamaları önererek hızlı bir şekilde ayağınıza dönmenize yardımcı olur, ancak Android’de sahip olduğunuz ücretli uygulamaları tekrar satın almanız gerekecektir. Maalesef iOS.

Yeni bir iPhone ile yeniden başlıyorsanız, ilk kurulum sırasında Uygulamalar ve Veriler başlıklı bir sayfa göreceksiniz . Burada, Android’den Veri Taşıma seçeneği var . Bunu seçin, ardından Android telefonunuza gidin ve Google Play Store’dan iOS’a Taşı uygulamasını yükleyin .

Başlatın, Devam’a dokunun , Şartlar ve Koşulları kabul edin , uygulamanın kişilere, mesajlara ve istediği diğer şeylere erişmesine izin verin, ardından Kodunuzu Bul başlıklı sayfa İleri’ye dokunun .

İPhone’unuza dönün ve Android’den Taşı başlıklı bir ekran görmelisiniz. Devam’a dokunun ve size bir kod sunulacak. Bunu Android uygulamasına yazın, taşımak istediğiniz verileri seçin, ardından İleri’ye dokunun ve işlem başlamalıdır.

Tamamlandığında, iPhone’unuzun kurulumunu tamamlayın ve artık tüm öğelerinize yerleşik Android telefondan sahip olmalısınız.

Apple, iOS’a Taşı uygulaması hakkında burada daha fazla ayrıntıya sahiptir ve uygulama Google Play mağazasında mevcuttur . (Uygulamanın saygın puanı sizi şaşırtabilir. İlk başlatıldığında yorumlar acımasızdı.)

Bu uygulama, Android’den iPhone’a geçiş sürecini çok daha basit hale getirir. Ancak işi halletmenin başka yolları da var.

Kişiler Android’den iPhone’a nasıl aktarılır

Kişileri Android’den iOS’a aktarmanın iki yolu vardır. İkisini de aşağıda özetleyeceğiz, ancak Android telefonunuzu herhangi bir süredir kullanıyorsanız, verilen sırayla denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bir Google hesabı kullanarak kişileri aktarın (kolay)

Android telefonunuzu ve Google hesabınızı (Gmail, Google Play vb.) Herhangi bir süredir kullanıyorsanız, tüm kişilerinizin Google hesabınızla senkronize olma olasılığı yüksektir. En azından en sık kullandıklarınız olmalıdır.

Android telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun , ardından Ayarlar’a gidin ve Hesaplar ve Senkronizasyon veya benzerini seçin. Android’in farklı aktif sürümleri ile çeşitli telefon üreticileri tarafından sağlanan farklı modlanmış sürümler arasındaki farklılıklar, ifadeler konusunda kesinliği zorlaştırıyor. Örneğin bizimstok, mevcutSamsung Galaxy S9, Ayarlar> Hesaplar ve yedekleme> Hesaplar altındadır .

Gmail hesap ayrıntılarınızı girin ve senkronizasyonu etkinleştirin. Telefon kişileriniz ve Google Kişileriniz şimdi senkronize olmalıdır.

Ardından, yeni iPhone’unuzun kilidini açın. Ayarlar uygulamasını açın, aşağı kaydırın ve Hesaplar ve Parolalar’a (veya iOS’un bazı eski sürümlerinde Posta, Kişiler, Takvimler’e ) dokunun , ardından Gmail hesabınızı ekleyin. Hesap için Kişilerin etkinleştirildiğinden emin olun. Şimdi birkaç dakika sonra tüm Google kişilerinizin iPhone’unuzda olduğunu bulmalısınız.

Kişileri bir Google hesabıyla aktarın (gelişmiş)

Kemer ve teller için ve bu sürecin her zaman çalıştığından emin olmak için gelecek, ya yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra iPhone’unuzda ya da harekete geçmeden önce Android’inizde aşağıdakileri yapmayı düşünün:

 1. İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Parolalar ve Hesaplar’ı (veya iOS’un eski sürümlerinde Posta, Kişiler, Takvimler’i) seçin.
 3. Hesap Ekle’yi seçin.
 4. Diğer’i seçin.
 1. CardDAV Hesabı Ekle’yi seçin.
 2. Hesap bilgilerinizi aşağıdaki alanlara doldurun:
  Sunucu: “google.com”
  girin Kullanıcı Adı: Tam Google Hesabı veya Google Apps e-posta adresinizi girin.
  Şifre: Google Hesabı veya Google Apps şifreniz. (İki aşamalı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, uygulamaya özel bir şifre oluşturmanız ve girmeniz gerekir.)
  Açıklama: Hesabın bir açıklamasını girin (Kişisel Kişiler gibi).
 3. Ekranınızın üst kısmındaki İleri’yi seçin.
 4. Kişiler seçeneğinin AÇIK olarak ayarlandığından emin olun.

Kurulum işlemini tamamladıktan sonra, cihazınızdaki Kişiler uygulamasını açın; iPhone’unuz ve Google arasında senkronizasyon otomatik olarak başlayacaktır. Herhangi bir akıllı telefonu her kurduğunuzda, Google tüm kişilerinizin anahtarını tutmalıdır.

İPhone’da Android SIM nasıl kullanılır

Bu yalnızca Android telefonunuz iPhone’unuzla aynı boyutta SIM kullanıyorsa çalışır (bkz. İPhone’umun hangi SIM boyutuna ihtiyacı var? ). Elbette, sığması için daha büyük bir SIM’i kesebilirsiniz, ancak bunu yalnızca son çare olarak yapın – yanlış yaparsanız SIM ve kişileriniz tamamen kaybolur.

İlk önce, Android telefondaki tüm kişileri SIM kartına kaydedin. Ardından, iPhone’un SIM kartını kaybetmemeye dikkat ederek SIM’i iPhone’unuza takın. Son olarak, Ayarlar’a gidin ve Kişiler’i (veya iOS’un eski sürümlerinde Posta , Kişiler , Takvimler ) seçin ve SIM Kişilerini İçe Aktar’a dokunun .

İşlem bittiğinde, iPhone’un SIM kartını orijinal kartla değiştirebilirsiniz.

Uygulamalar Android ve iPhone arasında nasıl aktarılır

Bunun kolay bir yolu yok. Google Play’de bir uygulama için ödeme yapmanız gerekiyorsa, muhtemelen Apple’ın App Store’unda bunun için yeniden ödeme yapmanız gerekecektir.

Bu kötü haber. İyi haber şu ki, Android’de kullanmayı sevdiğiniz hemen hemen her durumda, uygulama iOS’ta mevcut olacak ve uygulama kullanıcı hesaplarına ve oturum açma bilgilerine dayanıyorsa, birinde kullandığınız ayrıntılar büyük olasılıkla diğerinde çalışacaktır. Ve umarım uygulama içi satın alımlar, satın aldığınız ekstra içerikler veyaHizmetler Android uygulaması üzerinden kaydolduğunuzda iPhone’unuzdan erişilebilir olacaktır.

Yeni iPhone’unuzda App Store’u açın, gerekirse bir Apple Kimliği hesabı oluşturun ve sevdiğiniz uygulamaları aramaya başlayın. Ve ücretsiz alternatifler olabileceğini unutmayın .

Fotoğraf ve videoları Android’den iPhone’a aktarma

Bunu yapmanın birkaç basit yolu var. İlki, bir veri aktarım uygulaması yüklemeyi içerir.

Veri aktarım uygulamalarını kullanma

Apple App Store’da bu tür birkaç uygulama bulabilirsiniz, ancak ilgili uygulamayı Google Play Store aracılığıyla Android telefonunuza yüklemeniz gerektiğini de unutmayın. Düzenli olarak güncellenen PhotoSync’i ( iOS / Android ) öneriyoruz , bu da hem Android hem de iOS’un daha yeni sürümleriyle sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir.

Seçtiğiniz uygulamayı hem Android’inize hem de iPhone’unuza kurun ve dosyaları birinden diğerine taşıma sürecinde size rehberlik edin.

İTunes kullanarak

Fotoğrafları Android’den iPhone’a taşımanın diğer yolu, iTunes ile bir bilgisayar kullanmaktır. MacOS Catalina’nın piyasaya sürülmesinden bu yana , Apple yazılımı emekli etti, ancak bundan daha eski bir sürümü çalıştırıyorsanız veya bir Windows PC kullanıyorsanız, yine de iTunes’a erişebilirsiniz. Yalnızca Android telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları bulmanız, bunları bilgisayarınıza taşımanız, iTunes ile eşzamanlamanız ve ardından yeni iPhone’unuzu iTunes ile eşzamanlamanız gerekir. Aşağıda özetleyeceğimiz gibi benzer bir süreç müzik için de işe yarar.

Fotoğraflarınızı Android’den iPhone’a aktarmak için, Android telefonunuzu PC’nize veya Mac’inize bağlamanız yeterlidir. Taşımak istediğiniz fotoğrafları ve videoları seçin ve bunları bilgisayarınızdaki bir klasöre sürükleyin. Basit olması için, Masaüstünde ‘Aktarılacak fotoğraflar’ adında yeni bir klasör oluşturacaktık.

Şimdi iPhone’unuzu PC’nize veya Mac’inize takın, iTunes’u açın ve iPhone’unuzu tıklayın. Fotoğraflar’ı tıklayın, ‘Fotoğrafları Senkronize Et’ onay kutusunu seçin ve fotoğraflarınızı kaydettiğiniz klasörü seçin. Uygula’ya tıkladığınızda fotoğraflar iPhone’unuz ile senkronize edilecektir.

Google Fotoğraflar’ı kullanma

Alternatif olarak, her dosyayı telefonunuza kaydetmek zorunda kalmadan Android fotoğraflarınıza ve videolarınıza iOS üzerinden erişmek için Google Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, önce Android cihazınıza Google Fotoğraflar uygulamasını indirin ve Galerinizi yedekleyin. Ardından uygulamayı iOS’a indirin ve Google hesabınızda oturum açın.

Buradan, aktif bir internet bağlantınız olduğunda fotoğraflarınızın veya videolarınızın herhangi birine erişebileceksiniz. Alternatif olarak, tüm dosyalarınızı seçebilir ve hepsini cihazınıza kaydetmek için sağ üstteki üç nokta simgesine dokunabilirsiniz.

Yüklemeniz ve ardından tüm galerinizi buluttan indirmeniz gerektiğinden biraz daha uzun bir süreç, ancak iTunes kullanmaktan daha kolay.

Android’den iPhone’a müzik nasıl aktarılır

Buradaki ilke, fotoğrafları Android’den iPhone’a aktarmaya benzer. Müzik dosyalarını Android’inizden PC’nize veya Mac’inize almanız, ardından bu dosyaları iTunes’a almanız ve iPhone’unuzu eşzamanlamanız gerekir.

Buradaki kritik aşama, Android’inizi bir PC veya Mac’e yedeklemektir. Çoğu Android cihazı harici depolama olarak monte edilip kullanılabildiğinden, bu, tüm müzik dosyalarınızı takılı Android telefonun klasör yapısından sürüklemek ve bunları PC veya Mac’inizdeki müzik klasörüne taşımak kadar basit olabilir.

Şimdi, macOS Catalina kullanmadığınız sürece bilgisayarınıza iTunes’u kurun ve açın. Kitaplığa gidin ve Müzik’i tıklayın . Müzik dosyalarınızı koyduğunuz klasörü açın ve iTunes’daki Müzik görünümüne sürükleyin.

Şimdi iPhone’unuzu bağlayın, iPhone’u tıklayın ve Müzik’i tıklayın . Kitaplığınızın tamamını senkronize etmeyi seçebilir veya yalnızca eklediğiniz şarkıları veya sanatçıları seçebilirsiniz. Ardından Eşitle’ye tıklayın ve şarkılar iPhone’unuza eklenecektir.

(Ya da müziğe sahip olma konusunda endişelenmeyin ve yayınlamak için Spotify veya Apple Music’i kullanın.)

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Comment

×

Like us on Facebook