Android Ekranınızı Kök Olmadan PC veya Mac’e Yansıtma

Android ekranınızı bir PC veya Mac’e yansıtmak mı istiyorsunuz? İşte Android ekranınızı bilgisayarınızda paylaşmanın ücretsiz ve kolay bir yolu.

Bazen Android telefonunuzun ekranını PC’nizde görmek isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yaptın? Bunlar, bir Android telefon ekranını USB aracılığıyla bir PC’ye yansıtmanın en iyi yoludur.

Birkaç yıl önce, en iyi yöntemler Android telefonunuzu veya tabletinizi rootlamanızı gerektiriyordu. Ancak, herhangi bir Android telefon ve tüm masaüstü işletim sistemleri için mevcut olan bazı harika açık kaynak seçenekleriyle artık buna gerek yok. PC’nizde veya Mac’inizde bir Android telefon ekranı görüntülemek için sizi basit adımlardan geçireceğiz.

Neden Android’i PC’nize Yansıtasınız?

Neden Android ekranınızı bir PC’ye yansıtmak istersiniz? Pek çok neden var. Bir uygulama geliştiricisi olabilirsiniz ve sürekli olarak telefonunuza ulaşmak zorunda kalmadan kodunuzun sonuçlarını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Belki de resimleri yüklemeden büyük ekranda paylaşmak istersiniz. Veya belki de bilgisayarınıza bir projektör bağlıyken hızlı bir şekilde sunum yapmanız gerekiyor.

En hızlı ve en kolay yol, anlayacağınız gibi, telefonunuza kurulum ve bilgisayarınız için basit bir program gerektirmez.

Bir PC’de Telefonunuzun Ekranını Göstermek İçin İhtiyacınız Olanlar

Scrcpy , telefon ekranınızı PC’nizde USB üzerinden ücretsiz olarak görüntülemek için en iyi yazılımdır. Windows, macOS ve Linux dahil tüm masaüstü işletim sistemlerinde çalışır. Android telefonunuza herhangi bir uygulama indirmenize veya yüklemenize gerek yok.

İşte başlamanız için gerekenler:

 1. Platformunuz için Scrcpy’yi indirin . Bu sayfanın altındaki ReadMe dosyasında bulunan kurulum talimatlarını izleyin .
 2. Telefonunuzu PC’nize bağlamak için bir USB kablosu.
 3. Aşağıda açıklandığı gibi, USB hata ayıklama etkinleştirilmiş bir Android akıllı telefon veya tablet.

Android’de USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Etkinleştirilir

Resim Galerisi (2 Resim)

USB hata ayıklama modunun ne olduğuna dair tam bir açıklamamız var , ancak burada bununla ilgilenmenize gerek yok. Bilmeniz gereken tek şey, onu nasıl etkinleştireceğinizdir:Android’de USB Hata Ayıklama Modu Nedir? İşte Nasıl Etkinleştirilir

Android cihazınızda USB Hata Ayıklamaya izin vermeniz mi gerekiyor? Bilgisayarınızdan telefonunuza komut göndermek için hata ayıklama modunu nasıl kullanacağınızı açıklıyoruz.

 1. Gidin Ayarlar > Sistem > Telefon hakkında ( Ayarlar> Telefon hakkında Android’in eski sürümlerinde).
 2. Şimdi bir geliştirici olduğunuzu belirten bir açılır mesaj görene kadar aşağı kaydırın ve Yapı Numarası’na yedi kez dokunun .
 3. Ayarlar> Sistem’e geri dönün ve yeni Geliştirici Seçenekleri menüsüne girin .
 4. Aşağı kaydırın ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin .
 5. İstendiğinde eylemi onaylayın.

İlk adım, Android’in özelleştirilmiş sürümlerinde biraz farklı olabilir. Ancak genel olarak, mevcut Derleme bilgilerinin bulunduğu sayfayı bulmanız ve Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek için buna birkaç kez dokunmanız gerekir.

Android Ekranınızı USB Üzerinden PC Veya Mac’te Görüntüleme

Artık USB hata ayıklama modunu etkinleştirdiğinize göre, gerisi basit:

 1. Android telefonunuzu USB üzerinden PC’nize bağlayın.
 2. Özü scrcpy bilgisayarınızdaki bir klasöre.
 3. Run scrcpy klasöründe app.
 4. Cihaz Bul’u tıklayın ve telefonunuzu seçin.
 5. Scrcpy başlayacak; artık telefon ekranınızı PC’nizde görüntüleyebilirsiniz.

Bununla gitmeye hazırsınız. Fareniz ve klavyeniz Scrcpy içinde çalışır, böylece istediğiniz herhangi bir uygulamayı başlatabilir ve yazabilirsiniz.

Web istemcisi olmayan pek çok mobil uygulama vardır, bu nedenle bu, telefonunuzun uygulamaları için fiziksel klavyenizi kullanmanın iyi bir yoludur.

Scrcpy Neden Android’i Herhangi Bir PC’ye Yansıtmanın En İyi Yolu?

Scrcpy, uygulama içi satın alma veya premium özellikler içermeyen açık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Birçok nedenden dolayı Android ekranınızı bir PC’de görüntülemek için en iyi ücretsiz uygulama:

 1. Android telefonunuzda kurulu hiçbir şeye ihtiyacınız yok.
 2. Windows, macOS ve Linux’ta çalışır.
 3. USB kablosu, farklı gecikmelerin olduğu kablosuz çözümlerin aksine ekranınızı neredeyse gerçek zamanlı olarak yansıtır.
 4. Telefonunuzun ekranıyla, kablosuz bağlantılarda yapamayacağınız bilgisayarınız aracılığıyla etkileşim kurabilirsiniz.
 5. Teknik olarak eğilimli insanlar için, Android ekranınızı aynı ağ üzerinden bir TCP / IP bağlantısı aracılığıyla PC’de kablosuz olarak görüntülemenin bir yolunu içerir.

Android Ekranınızı PC’ye Kablosuz Olarak Yansıtma

Android telefonunuzu bir PC’ye yansıtmak için bir USB kablosuna ihtiyacınız yoktur. Teknik olarak Scrcpy, Android cihazınızı ve bilgisayarınızı aynı Wi-Fi ağı üzerinden bağlayabileceğiniz bir kablosuz moda sahiptir. Ancak biraz teknik bilgi gerektirir. Bunun için endişelenmeyin; telefonunuzun ekranını AirDroid gibi bir bilgisayarda görüntülemenin daha kolay yolları vardır.

Bunun için AirDroid’i bilgisayarınıza ve Android’e indirmeniz veya Chrome’da AirDroid tarayıcı uygulamasını kullanmanız gerekir. Kaydolun ve tüm cihazlarda oturum açın, ardından yansıtmayı ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

İndirin: Android için AirDroid | Windows | macOS (Ücretsiz)

Ziyaret: AirDroid Web

AirDroid Ile Android Yansıtma Nasıl Kurulur

Resim Galerisi (2 Resim)

 1. Bilgisayarınızın ve akıllı telefonunuzun aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun.
 2. Android’de AirDroid > Me > Güvenlik ve Uzak Özellikler > Ekran Yansıtma > Etkinleştir’e gidin .
 3. PC’nizde AirDroid Web > Yansıtma’ya gidin .
 4. Telefonunuzda, Android size AirDroid’in telefonunuzdaki her şeyi yakalamaya başlayacağını söylediğinde Şimdi Başlat’a dokunarak izin verin .

Aynı bunun gibi, ekranınız PC’nize kablosuz olarak yansıyacaktır. Bu, Android ekranınızı kabloyla uğraşmadan paylaşmanın en kolay yoludur. Ayrıca AirDroid, dosya aktarımı, kişi kopyalama, uzaktan mesajlaşma, yedeklemeler ve daha fazlası gibi diğer birçok özelliğe sahip harika bir Android uzaktan yönetim uygulamasıdır .

PC’ye Android Yansıtma Neden Kablosuzdan Daha İyi USB Yoluyla

Genel olarak, Android ekranınızı bir USB bağlantısı aracılığıyla bir PC’ye yansıtmanızı öneririz. Kablosuz bağlantıların aşağıdaki gibi birkaç sorunu vardır:

 1. Bilgisayarınız aracılığıyla telefonunuzun ekranıyla etkileşim kuramazsınız. Bu, tüm etkileşimi telefonunuzda yapmanız gerektiği ve neler olup bittiğini büyük ekranda göreceğiniz anlamına gelir. Ne yazık ki, bu, telefonunuzda bilgisayarınızın klavyesi ile yazı yazmanız gerekmediği anlamına gelir.
 2. Kablosuz bir bağlantıda, telefonunuzda yaptıklarınızla ekranda görüntülenenler arasında fark edilir bir gecikme vardır. Milisaniyeler daha uzun sürer ve kesinlikle bir faktördür. Bir sunum aracı olarak kullanışlıdır, ancak başka pek bir şey olmayabilir.
 3. Birkaç saniyeliğine kapatırsanız, bir Android ekranını bir PC’ye kablosuz olarak yeniden bağlamak genellikle hatalı bir işlemdir. Birkaç kez, tekrar çalışmasını sağlamak için uygulamayı her iki platformda da kapatmak zorunda kaldık.

Android Telefon Ekranınızı TV’nizde De Görüntüleyin

Artık bir Android’i birkaç yöntemle bir bilgisayara nasıl yansıtacağınızı biliyorsunuz. Genel olarak, kablolu bir bağlantı, kablosuz aynalamayı yener, ancak kablosuz bağlantı rahatlığını yenmek zordur.

Benzer şekilde, çoğu akıllı TV ve tüm Android telefonlar, ekran yansıtma için küresel bir standart olan yerleşik Miracast ile birlikte gelir. Ve Miracast, telefonunuzu TV’ye yansıtmayı kolaylaştırır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Comment

×

Like us on Facebook